Čas na změnu

Aneb konec jednoho šatníku...

 

Nesnáším nakupování. S přibývajícím věkem a ubývajícím časem, který mám jen sama pro sebe (protože děti), jsou pro mě nákupy čehokoliv jen ztrátou času. Jasně, že se ráda projdu po nákupním centru a „okouknu“ co je nového před sezónou, ale ten pocit, že ztratím odpoledne hledáním něčeho na sebe (ve skříni už fakt nic nemám) to ne, to není nic pro mě.

 

Výhodou dnešní době jsou nákupy online. Skvělá zpráva. A tak otvírám (společně s lahvinkou červeného) webové stránky nejmenovaného úspěšného serveru s nabídkou módních značek. Tisíce produktů, více než 300 značek …..a já potřebuji halenku a sukni. Nevím přesně jakou, jen vím, že se mi musí líbit a musí mi padnout. Ale tohle vypadá, že sice nebudu běhat po obchodech, ale čeká mně minimálně pár hodin vybírání. Tuším, že tudy moje cesta nepovede, a tak místo nekonečného hledání začnu hledat způsob, jak se tomu vyhnout.

 

Chci mít skříň plnou věcí, které budu opravdu nosit. Chci vypadat každý den jinak, přesně podle mojí nálady. Chci vědět, že cokoliv si z té skříně obleču, budu se cítit pohodlně a budu to já. Chci mí věci, které jsou nadčasové a vydrží víc než jednu nebo dvě sezóny (bohulibý ekologický rozměr v tom nehledejte). A hlavně už nechci vstávat ráno dřív, abych si stihla vybrat a nakombinovat patřičný outfit. A tohle můj současný šatník nenabízí.

 

Trvalo mi to 38let, ale cítím, že nastal čas. Čas na změnu, čas vytřídit (a opravdu vyhodit) to, co jen zabírá místo.

 

Je spoustu návodů a článků na toto téma. Někdo radí vyhodit všechno, co jsme už rok nenosili. Jinde navrhují zbavit se v první řadě věcí, do kterých chceme nejprve zhubnout, nebo si je držíme jen ze sentimentu. Já jsem si ze všech pravidel vybrala jedno. A tak vytahuju ze skříně jednu věc po druhé, a u každé se zeptám sama sebe „koupila bych si to ještě jednou?“

 

Moje skříň je ze dvou třetin prázdná a kufr starého fordu naplněný k prasknutí pytli s tím, co bylo moje, co jsem nosila už moc dlouho, nebo naopak nikdy. Staré a nepoužitelné míří do popelnice a to ostatní frčí do charity. Startuji motor a vím, že tentokrát to vyjde a já budu každé ráno zase tou bezstarostnou malou holkou, co nepochybuje to tom, že se ráno dobře obleče…..