Už to bude rok... aneb povánoční slevy s kapsulovým šatníkem

Už to bude rok, cos mi z vlaku mával….

 

Tak přesně takhle slova české verze slavné písně mi naskočila, když jsem se rozhodla zhodnotit svůj první rok s kapsulovým šatníkem.

 

Ocitla jsem se před pár dny v jednom obchodním centru. Účelem mé cesty byl kadeřnický salon v horním patře.

 

Povánoční slevové akce závratných procent úplně na všechno. Při procházení kolem jednotlivých obchodů s lákavými výprodeji se ve mně ozval lovecký instinkt pečlivě pěstovaný po desetiletí. Srdce se rozbušilo a při pohledu na nádhernou sukni, halenku a kabát se 70% slevou jsem byla přesvědčená, že si o nejbližším víkendu vezmu půldenní volno z rodiny a vydám se na nákupy.

 

A pak mi to došlo. Snad poprvé v životě vůbec nic nepotřebuju. Ne proto, že bych byla zbytečně skromná, uvědomělá nebo na dně kontokorentu. Jednoduše proto, že mám kompletní kapsulový šatník a VŮBEC NIC NEPOTŘEBUJU.

 

Už to bude rok, kdy jsem poslala do světa úplně všechny nepadnoucí, nenošené a neladící modely a pořídila si omezený, ale za to funkční a sladěný výběr toho, v čem se cítím opravdu dobře. A protože jsem volila nadčasové kousky udržitelné módy, tak můj šatník nezestárl a do obměn a výměn ještě dost času zbývá.

 

Je to zvláštní pocit. Příjemné plus v tom, že letos opravdu ušetřím a zároveň trochu rozpačitý, protože povánoční nákupy mi vždycky vyplavovaly z nadledvinek speciální druh adrenalinu, který pochopí jen ženy.

 

Na druhou stranu každý sebelepší zdravý životní styl potřebuje občas trochu upustit páru. Takže se nejspíš do ochodů na skok podívám. Děti hrozně rychle rostou a potřebují nové boty.

 

Krásný nový rok všem.

 

Slowgraphy